Оголошені лауреати відзнаки «Вікімеч» імені Олега «Raider» Ковалишина 2022 року

Оголошені лауреати відзнаки «Вікімеч» імені Олега «Raider» Ковалишина 2022 року

Інститутом Національного Розвитку оголошені лауреати відзнаки «Вікімеч» імені Олега «Raider» Ковалишина 2022 року «За внесок у Перемогу України в інформаційній війні». Нагороду засновано минулоріч для активістів, які редагують вільну інтернет-енциклопедію Вікіпедію. Лауретом в цьому році став засновник Видавництва Орієнтир Микола Кравченко, який в минулому році став співзасником відзнаки «Вікімеч» ім. Олега «Raider» Ковалишина, а в цьому році, нажаль, отримає її посмертно. 

«Вікімеч» у час гарячої фази російсько-української війни присуджено вікіпедистам, які захищають Україну не лише в інформаційному просторі, а й у лавах Збройних Сил України. Саме тому, з метою безпеки, оголошуємо лише їхні вікі-ніки.

Лауреатами відзнаки «Вікімеч» імені Олега «Raider» Ковалишина 2022 року стали:

Користувач Микола Кравченко (посмертно)

Користувач Mcoffsky

Користувач Tohaomg

Користувач ФФ_Шандор

Користувач RomaKogut

Користувач Augustus-ua

Користувач Fed4ev

Микола Сергійович Кравченко (20 травня 1983, м. Люботин, Харківська область — 14 березня 2022, с. Горенка, Бучанський район, Київська область) — український громадський і політичний діяч, сучасний ідеолог українського націоналізму, співзасновник ВГО «Патріот України», начальник штабу партизанського загону «Чорний Корпус», ветеран полку «Азов», заступник голови партії Національний Корпус, засновник першого українського ветеранського видавництва «Орієнтир», засновник і директор «Інституту Національного Розвитку», редактор української Вікіпедії з липня 2019 року.

Цього року він також серед лауреатів «Вікімеча». На жаль, посмертно. Адже сталося так, що, супроводжуючи іноземних журналістів на Київщині, Микола Кравченко загинув внаслідок ворожого обстрілу з БМ-21 «Град»… Тож нагорода буде передана його родині.

Микола продовжує жити в своїх ідеях та проектах, які продовжують реалізовувати його побратими.

Саме Миколі Кравченку належала ідея заснування відзнаки «Вікімеч». Також він, як директор Інституту Національного Розвитку, очолював журі, що визначало перших лауреатів. Микола мріяв, щоб ця нагорода стала щорічною і здобула належний авторитет у Вікіспільноті, адже вона носить ім’я Олега «Raider» Ковалишина – добровольця батальйону «Донбас», першого вікіпедиста, який загинув на російсько-українській війні – 23 травня 2014 року в бою під Карлівкою.